Borage oil na zmarszczki

Borage oil na zmarszczki

Znalazł się w centrum uwagi ok. 1990 roku, jednak dopiero niedawno jego popularność gwałtownie wzrosła. Uważany jest jako jeden z niezbędnych składników potrzebnych skórze do pełnej regeneracji.  Wciąż testowane są jego nowe właściwości i zastosowania.

Historia Borage Oil

Olej Borage, czyli wyciąg oleisty z owoców dzikiej winorośli i ogórecznika znany jest od tysięcy lat. Już starożytni Grecy wykorzystywali ten olejek do leczenia, jednak dopiero od 1980 roku rozpoczęto stosowanie tego wyciągu w kosmetyce. Tajemnicą skuteczności jego działania jest kompleks olejów OMEGA, głównie oleju gamma –linolenowego.

Olej z ogórecznika w  kremach na zmarszczki

Zastosowanie tego olejku naturalnego w aktywnych kosmetykach odmładzających pozwala zapewnić skórze wszystkich niezbędnych składników do regeneracji komórek tkanki łącznej. Znacząco przyspiesza proces odmładzanie skóry i zwiększa nawilżenie. Jego stosowanie nawet solo pozwala poprawić kondycję i przede wszystkim zniwelować nadmierne przesuszenie, które też jest winowajcą powstawania zmarszczek. Najskuteczniej jest stosować go w połączeniu z kwasem hialuronowym i kolagen, gdyż wtedy ich działanie się uzupełnia.